Kavala villa

(2)
[22] Споделете
Изберете датуми
Цена на ден од:
€ 130
Цена на ден од € 130 Затворете ✖
Гости
Возрасни
Деца
Од 2 до 12 години
Бебиња
До 2 години и помали
Максимален број 8 гости. Бебињата не се вклучени во вкупниот број на гости
Сопственик
Доверлив сопственик
Одговор на прашања/барања
100 %
Време за одговор
3 часа
Член од
јануари 2018
Поврзи се со ANASTASIA

За да испратите барање, најавете се на вашиот профил или регистрирајте се!

|
X
Опис
Hello from the beautiful city of Kavala.Our villa is located in the evergreen village of Amisiana which is a 10 minute drive to the beautiful city of Kavala and the marvellous beaches. The Archaelogical site of PHILIPPI ( World Heritage UNESCO) is 10 km far. We offer a 160 sq.m. brand new beautiful villa which is located in a privilege place near the forest and the beaches.It consists of 3 large bedrooms,2 bathrooms,a 65 sq.m. living room with a fireplace a table for10 people and two sofas. A big full equipped kitchen and a nice terrace where you can have breakfast, lunch and diner. As you can see from the pictures we have a very big garden with fruit trees and grass. Behind the house there is a vegetable garden.There is also a private carpark for 4 cars. We like traveling this is why we make all our best for our guests to have a nice time.We are at your disposal to answer all your questions show you the beautiful city of Kavala, the wonderful beaches and the good typically Greek restaurants
Превод на описот на
ПрикажиСокриј
Карактеристики
Имотот се издава од:Индивидуален сопственик
Реф. № :ZK0047
Град:Кавала, Грциja
Тип:Вила
Број на гости (вкл. деца):8
Спална/и:3 спална/и
Бањи:2
спрат:1
Површина:160 кв. м.
Единечен кревет
Единечен кревет - 2
Дупли кревет
Дупли кревет - 3
Кауч на склопување
Кауч на склопување - 1
Кауч
Кауч - 1
ПрикажиСокриј
Опременост и удобности
Кафуле
Кафуле
BBQ
BBQ
Градина
Градина
Бесплатен Wi-Fi
Бесплатен Wi-Fi
Опремена кујна
Опремена кујна
Телевизор
Телевизор
Безбедно
Безбедно
Постелнина
Постелнина
Машина за перење
Машина за перење
Прибор за јадење
Прибор за јадење
Машина за миење садови
Машина за миење садови
Бесплатен паркинг во комплексот
Бесплатен паркинг во комплексот
Фрижидер
Појадок
Појадок
Бар
Бар
Ресторан
Ресторан
SPA
SPA
Wi-Fi се доплаќа дополнително на рецепцијата
Wi-Fi се доплаќа дополнително на рецепцијата
Клима
Клима
Базен
Базен
Детско игралиште
Детско игралиште
Лифт
Лифт
Платен паркинг
Платен паркинг
ПрикажиСокриј
Правила за сместување и престој
Сместување од
Сместување од:14:00
Заминување до:
Заминување до::12:00
Дозволен пристап за домашни миленици
Дозволен пристап за домашни миленици
Дозволено за пушачи
Дозволено за пушачи
Чистење со доплата
Чистење со доплата
ПрикажиСокриј
Во близина
Аптека
Аптека
ПрикажиСокриј
Оценки
Рејтинг
Од 2 прегледот
чистота
комуникација
Автентичност на објавата
Десислава
4 јули 2019
Всичко беше перфектно!
ANASTASIA
4 јули 2019
Thank you very much for your excellent review.
Jeni
8 мај 2018
Много красива, подредена и напълно обзаведена къща, близо до Кавала. Наистина има всичко необходимо за да се чувстваш като у дома си. Собствениците са много отзивчиви и мили хора, ще се погрижат да Ви упътят, обяснят или помогнат с каквото могат. В селото има аптека, магазин, 2 ресторанта, а на 2 мин с кола се намира голям магазин на известна верига.
ANASTASIA
8 мај 2018
Hi Jeni. Thank you very much for your review. We hope to see you again soon with a special price for you. Greetings to your family. Alexandre .
Цени
Попусти/Доплати и такси за чистење
За повеќе од 4 гости,доплата € 10 евро за човек од вечер
Датуми и цени за едно ноќевање
Од датум - До датум
Цена за ноќевање
29.11.2022 - 04.07.2023
n/a
05.07.2023 - 30.04.2024
€ 160
01.05.2024 - 15.06.2024
€ 140
16.06.2024 - 01.11.2024
€ 160
ПрикажиСокриј
Слични понуди
FEEL THE SEA VILLA
€ 200
Вила, 3 спална/и, Број на гости (вкл. деца) 10
Кавала, Грциja
Simplicity by the Sea - 87309
€ 120
Стан, 2 спална/и, Број на гости (вкл. деца) 9
Кавала, Грциja
ARETI S RESIDENCE
€ 80
Вила, 2 спална/и, Број на гости (вкл. деца) 9
Кавала, Грциja
Luxuryhome
Вила, 4 спална/и, Број на гости (вкл. деца) 8
Кавала, Грциja