Nicola's House with private parking

(0)
[28] Споделете
Изберете датуми
Цена на ден од:
€ 55
Цена на ден од € 55 Затворете ✖
Гости
Возрасни
Деца
Од 2 до 12 години
Бебиња
До 2 години и помали
Максимален број 4 гости. Бебињата не се вклучени во вкупниот број на гости
Сопственик
Одговор на прашања/барања
75 %
Време за одговор
11 часа
Член од
Feb. 2019
Поврзи се со Irina

За да испратите барање, најавете се на вашиот профил или регистрирајте се!

|
X
Опис
Set in Kavala, 500 metres from Perigiali Beach and 2 km from Rapsani Beach, Nicola's House with private parking offers a garden and air conditioning. This holiday home offers free private parking, a 24-hour front desk and free WiFi.
The holiday home features 1 bedroom with a king-size double bed, 1 living room with 1 double bed, 1 sofa bed and 1 sofa, a flat-screen TV with satellite channels, a full equipped kitchen with a dishwasher and a fridge, a washing machine, and 1 bathroom with a shower.
The holiday home provides a patio with barbecue and a terrace.
Area "Limanaki" with traditional greek taverns and cafes is within 300 m from Nicola's House. Kamares and Old Town Panagia with Castle is within 500 m from Nicola's House. City center is within 700 m from Nicola's House. Archaeological Museum of Kavala is 1.6 km from Nicola's House with private parking, while Historical Ethnological Museum Kavala is 9 km away. The nearest airport is Kavala International "Megas Alexandros" Airport, 29 km from the accommodation. The nearest big supermarket Masoutis is within 300 m from Nicola's House.
Превод на описот на
ПрикажиСокриј
Карактеристики
Имотот се издава од:Индивидуален сопственик
Реф. № :ZGR0114
Град:Кавала, Грциja
Тип:Вила
Број на гости (вкл. деца):4
Спална/и:1 спална/и
Бањи:1
спрат:1
Површина:75 кв. м.
Дупли кревет
Дупли кревет - 2
Кауч на склопување
Кауч на склопување - 1
Кауч
Кауч - 1
ПрикажиСокриј
Опременост и удобности
BBQ
BBQ
Градина
Градина
Бесплатен Wi-Fi
Бесплатен Wi-Fi
Клима
Клима
Опремена кујна
Опремена кујна
Телевизор
Телевизор
Постелнина
Постелнина
Машина за перење
Машина за перење
Прибор за јадење
Прибор за јадење
Бесплатен паркинг во комплексот
Бесплатен паркинг во комплексот
Фрижидер
Појадок
Појадок
Кафуле
Кафуле
Бар
Бар
Ресторан
Ресторан
SPA
SPA
Wi-Fi се доплаќа дополнително на рецепцијата
Wi-Fi се доплаќа дополнително на рецепцијата
Безбедно
Безбедно
Машина за миење садови
Машина за миење садови
Базен
Базен
Детско игралиште
Детско игралиште
Лифт
Лифт
Платен паркинг
Платен паркинг
ПрикажиСокриј
Правила за сместување и престој
Сместување од
Сместување од:14:00
Заминување до:
Заминување до::11:00
Дозволен пристап за домашни миленици
Дозволен пристап за домашни миленици
Дозволено за пушачи
Дозволено за пушачи
Чистење со доплата
Чистење со доплата
ПрикажиСокриј
Во близина
Плажа на 400м
Плажа на 400м
ПрикажиСокриј
Оценки
Се уште нема прегледи за овој имот
Цени
Датуми и цени за едно ноќевање
Од датум - До датум
Цена за ноќевање
11.08.2022 - 31.08.2022
€ 75
01.09.2022 - 30.09.2022
€ 70
01.10.2022 - 31.10.2022
€ 55
ПрикажиСокриј
Слични понуди
GUEST HOUSE
€ 90
Стан, 2 спална/и, Број на гости (вкл. деца) 4
Кавала, Грциja
Kavala villa
€ 130
Вила, 3 спална/и, Број на гости (вкл. деца) 8
Кавала, Грциja
FEEL THE SEA VILLA
€ 200
Вила, 3 спална/и, Број на гости (вкл. деца) 10
Кавала, Грциja
Palio kavala
€ 90
Стан, 2 спална/и, Број на гости (вкл. деца) 4
Кавала, Грциja