Stunning sea view apartment

(2)
[21] Споделете
Изберете датуми
Цена на ден од:
€ 65
Цена на ден од € 65 Затворете ✖
Гости
Возрасни
Деца
Од 2 до 12 години
Бебиња
До 2 години и помали
Максимален број 3 гости. Бебињата не се вклучени во вкупниот број на гости
Сопственик
Доверлив сопственик
Одговор на прашања/барања
100 %
Време за одговор
3 часа
Член од
јануари 2018
Поврзи се со ANASTASIA

За да испратите барање, најавете се на вашиот профил или регистрирајте се!

|
X
Опис
Fully renovated apartment 50sq.m. ideal for family vacations. On the 6th floor with elevator, airy, bright with air conditioning. It is located only 5 minutes on foot from the well-organised "Rapsani" beach and 5 minutes by car from the well-known "Kalamitsa" beach. If you want to enjoy an unforgettable summer, this apartment offers everything wou will need during your stay. We will be happy to host you and make you feel like home. It consists of 1 bedroom, 1 livingroom, 1 kitchen, 1 bathroom and a spacious terrace 45sq.m with a breathtaking view of the sea and the old city. The apartment is fully equipped with electrical kitchen, fridge, coffee machine, toaster, washing machine and free Wi-Fi. If you have any questions concerning our house or your trip do not hasitate to ask us. We will be at your disposal.

The area has all the local amenities such as supermarket, pharmacies, butchers, coffee shops, tavernas etc. It takes you 10 minutes to get to the city center on foot, although there are several bus routes nearby, run frequently to take you to the town center.

Languages spoken: English, French
Превод на описот на
ПрикажиСокриј
Карактеристики
Имотот се издава од:Индивидуален сопственик
Реф. № :ZK0193
Град:Кавала, Грциja
Тип:Стан
Број на гости (вкл. деца):3
Спална/и:1 спална/и
Бањи:1
спрат:6
Површина:50 кв. м.
Дупли кревет
Дупли кревет - 1
Кауч на склопување
Кауч на склопување - 1
ПрикажиСокриј
Опременост и удобности
Кафуле
Кафуле
BBQ
BBQ
Бесплатен Wi-Fi
Бесплатен Wi-Fi
Клима
Клима
Опремена кујна
Опремена кујна
Телевизор
Телевизор
Безбедно
Безбедно
Постелнина
Постелнина
Машина за перење
Машина за перење
Прибор за јадење
Прибор за јадење
Лифт
Лифт
Фрижидер
Појадок
Појадок
Градина
Градина
Бар
Бар
Ресторан
Ресторан
SPA
SPA
Wi-Fi се доплаќа дополнително на рецепцијата
Wi-Fi се доплаќа дополнително на рецепцијата
Машина за миење садови
Машина за миење садови
Базен
Базен
Детско игралиште
Детско игралиште
Бесплатен паркинг во комплексот
Бесплатен паркинг во комплексот
Платен паркинг
Платен паркинг
ПрикажиСокриј
Правила за сместување и престој
Сместување од
Сместување од:14:00
Заминување до:
Заминување до::12:00
Дозволен пристап за домашни миленици
Дозволен пристап за домашни миленици
Дозволено за пушачи
Дозволено за пушачи
Чистење со доплата
Чистење со доплата
ПрикажиСокриј
Во близина
Аптека
Аптека
Супермаркет
Супермаркет
Плажа на 300м
Плажа на 300м
ПрикажиСокриј
Оценки
Рејтинг
Од 2 прегледот
чистота
комуникација
Автентичност на објавата
Димитринка
6 септември 2019
Апартаментът е оборудван с всичко от което се нуждае някой, прекрасната гледка, спокойствието и ключовата позиция на имота ( намира се до центъра на града и до много приятен плаж ) допринасят за повече от просто приятна почивка. А любезните и гостоприемни наемодатели оставят желание да се върнеш отново.
ANASTASIA
6 септември 2019
Thank you very much for your excellent review. We hope to see you soon again..!
Румяна
6 август 2019
Чудесен апартамент на стратегическо място в Кавала, в близост до приятен плаж и развлеченията край морето. Рядко гостоприемни домакини - ще ви посрещнат, ако не пътувате със собствен транспорт, ще ви поглезят с домашен сладкиш и ще се интересуват всичко наред ли е. Благодарим, Анастасия и Александрос!
ANASTASIA
9 август 2019
Rumiana and Alexandra thank you very much for your excellent review. We hope to see you again soon.
All the best
Anastasia- Alexandros
Цени
Попусти/Доплати и такси за чистење
За повеќе од 3 гости,доплата € 7 евро за човек од вечер
Датуми и цени за едно ноќевање
Од датум - До датум
Цена за ноќевање
05.08.2023 - 12.09.2024
€ 65
ПрикажиСокриј
Слични понуди
Kavala villa
€ 130
Вила, 3 спална/и, Број на гости (вкл. деца) 8
Кавала, Грциja
VILLA SIESTA IN KAVALA GRECE
€ 160
Вила, 2 спална/и, Број на гости (вкл. деца) 5
Кавала, Грциja
GUEST HOUSE
€ 120
Стан, 2 спална/и, Број на гости (вкл. деца) 4
Кавала, Грциja
FEEL THE SEA VILLA
€ 200
Вила, 3 спална/и, Број на гости (вкл. деца) 10
Кавала, Грциja