Blue Lake Villa Heated Pool

(0)
[33] Споделете
Изберете датуми
Цена на ден од:
€ 250
Цена на ден од € 250 Затворете ✖
Гости
Возрасни
Деца
Од 2 до 12 години
Бебиња
До 2 години и помали
Максимален број 8 гости. Бебињата не се вклучени во вкупниот број на гости
Сопственик
Член од
јануари 2018
Поврзи се со Mario

За да испратите барање, најавете се на вашиот профил или регистрирајте се!

|
X
Опис
Welcome to your dream Blue Lake Luxury Villa, where panoramic views of Kournas Lake surround your own private paradise.
The Villa offers three beautiful bedrooms, a spacious living room with sofa beds, fully equipped Kitchen and two spacious bathrooms.
The setting is complete with opportunities to relax and lounge in true, Cretan style.
Modern furnishing tastefully complements traditional styles with contemporary sensibilities.
Inside, calming colors and minimalist furnishing and design create a distinctly local ambiance, while state-of-the-art facilities and amenities cover all necessary comforts.
Outdoors, an outdoor large swimming pool makes it a perfect spot for a whole new level of lounging and relaxation.
Expansive views of the only natural lake of Crete island set the scene for this tropical escapade.
If you are looking for ultimate privacy, discover here what it means to truly escape.
Превод на описот на
ПрикажиСокриј
Карактеристики
Имотот се издава од:Индивидуален сопственик
Реф. № :ZGR0377
Град:Kavallos, Грциja
Тип:Вила
Број на гости (вкл. деца):8
Спална/и:3 спална/и
Бањи:2
Површина:120 кв. м.
Дупли кревет
Дупли кревет - 3
Кауч
Кауч - 2
ПрикажиСокриј
Опременост и удобности
Фрижидер
Кафуле
Кафуле
BBQ
BBQ
Градина
Градина
Ресторан
Ресторан
Бесплатен Wi-Fi
Бесплатен Wi-Fi
Клима
Клима
Опремена кујна
Опремена кујна
Телевизор
Телевизор
Безбедно
Безбедно
Постелнина
Постелнина
Машина за перење
Машина за перење
Прибор за јадење
Прибор за јадење
Машина за миење садови
Машина за миење садови
Базен
Базен
Бесплатен паркинг во комплексот
Бесплатен паркинг во комплексот
Појадок
Појадок
Бар
Бар
SPA
SPA
Wi-Fi се доплаќа дополнително на рецепцијата
Wi-Fi се доплаќа дополнително на рецепцијата
Детско игралиште
Детско игралиште
Лифт
Лифт
Платен паркинг
Платен паркинг
ПрикажиСокриј
Правила за сместување и престој
Сместување од
Сместување од:16:00
Заминување до:
Заминување до::11:00
Дозволен пристап за домашни миленици
Дозволен пристап за домашни миленици
Дозволено за пушачи
Дозволено за пушачи
Чистење со доплата
Чистење со доплата
ПрикажиСокриј
Оценки
Се уште нема прегледи за овој имот
Цени
Попусти/Доплати и такси за чистење
За повеќе од 6 гости,доплата € 25 евро за човек од вечер
Резервации за повеќе од 5 денови
Цена на ноќевање +25%
Датуми и цени за едно ноќевање
Од датум - До датум
Цена за ноќевање
11.08.2022 - 14.09.2022
€ 357
15.09.2022 - 13.10.2022
€ 277
14.10.2022 - 17.05.2023
€ 187
18.05.2023 - 29.06.2023
€ 277
30.06.2023 - 14.09.2023
€ 357
15.09.2023 - 13.10.2023
€ 277
14.10.2023 - 01.08.2024
€ 187
ПрикажиСокриј
Слични понуди
Cretan Sunrise Villa
€ 213
Вила, 3 спална/и, Број на гости (вкл. деца) 11
Kavallos, Грциja
Costa Maris Villa Private Pool
€ 212
Вила, 5 спална/и, Број на гости (вкл. деца) 15
Kavallos, Грциja