Retro Beach House

(1)
[35] Споделете
Изберете датуми
Цена на ден од:
€ 99
Цена на ден од € 99 Затворете ✖
Гости
Возрасни
Деца
Од 2 до 12 години
Бебиња
До 2 години и помали
Максимален број 10 гости. Бебињата не се вклучени во вкупниот број на гости
Сопственик
Одговор на прашања/барања
100 %
Време за одговор
42 минути
Член од
јули 2018
Поврзи се со Christos

За да испратите барање, најавете се на вашиот профил или регистрирајте се!

|
X
Опис
The apartment has a total area of 100 sq.m. There are two entrances, one (private) from the sea and one from the main entrance of the building. The apartment has a washing machine, electric stove, fridge, kettle, ironing board and iron, solar water heater, 2 TVs.Morevoer, there is a free NETFLIX service accessible by the 32' Smart TV in the Living-room. In the courtyard of the house there is a kiosk available for use by guests.The house is ideally located. Exiting the courtyard is the long sandy beach of Peramos and the crystal clear sea. The house overlooks the sea and the castle of the area. Within a 5-minute walk you are in the center of Peramos and a 2-minute drive to all Ammolofon beaches. There is mini-market next to the house and super-market within 2 minutes by car.
Превод на описот на
ПрикажиСокриј
Карактеристики
Имотот се издава од:Индивидуален сопственик
Реф. № :ZN0169
Град:Nea Peramos, Грциja
Тип:Стан
Број на гости (вкл. деца):10
Спална/и:3 спална/и
Бањи:2
Површина:100 кв. м.
Единечен кревет
Единечен кревет - 1
Дупли кревет
Дупли кревет - 2
Кауч на склопување
Кауч на склопување - 2
Кауч
Кауч - 3
ПрикажиСокриј
Опременост и удобности
free Wi-Fi
free Wi-Fi
Air-conditioner
Air-conditioner
Kitchenette
Kitchenette
TV
TV
Safe
Safe
Linen
Linen
Washing machine
Washing machine
Cutlaries
Cutlaries
Free parking in the complex
Free parking in the complex
Fridge
Breakfast
Breakfast
Cafe
Cafe
BBQ
BBQ
Garden
Garden
Bar
Bar
Restaurant
Restaurant
SPA
SPA
Wi-Fi at the reception (extra charge)
Wi-Fi at the reception (extra charge)
Dishwasher
Dishwasher
Swimming pool
Swimming pool
Children Playground
Children Playground
Lift
Lift
Paid parking
Paid parking
ПрикажиСокриј
Правила за сместување и престој
Сместување од
Сместување од:14:00
Заминување до:
Заминување до::11:00
Pets allowed
Pets allowed
Smoking allowed
Smoking allowed
Cleaning for extra charge
Cleaning for extra charge
ПрикажиСокриј
Во близина
Pharmacy
Pharmacy
Shop
Shop
First line
First line
ПрикажиСокриј
Оценки
Рејтинг
Од 1 прегледот
чистота
комуникација
Автентичност на објавата
Rumen
9 јули 2019
Перфектно място, лесна комуникация, чисто и приветливо!
Christos
9 јули 2019
Thank you very much Rumen.. We hope to see you again some time soon..
Цени
Датуми и цени за едно ноќевање
Од датум - До датум
Цена за ноќевање
19.04.2021 - 16.05.2021
€ 120
17.05.2021 - 27.06.2021
€ 130
28.06.2021 - 18.07.2021
€ 140
19.07.2021 - 31.08.2021
€ 170
01.09.2021 - 03.09.2021
€ 160
04.09.2021 - 28.09.2021
€ 140
29.09.2021 - 14.10.2021
€ 130
15.10.2021 - 31.10.2021
€ 100
01.11.2021 - 30.11.2021
€ 95
01.12.2021 - 31.03.2022
n/a
01.04.2022 - 30.04.2022
€ 99
01.05.2022 - 31.05.2022
€ 129
01.06.2022 - 14.06.2022
€ 135
15.06.2022 - 30.06.2022
€ 145
01.07.2022 - 09.07.2022
€ 155
10.07.2022 - 16.07.2022
€ 165
17.07.2022 - 18.07.2022
€ 185
19.07.2022 - 30.09.2022
€ 170
01.10.2022 - 31.12.2022
€ 185
ПрикажиСокриј
Слични понуди
3rd and 4th floor maisonette with amazing view!!!
€ 120
Вила, 3 спална/и, Број на гости (вкл. деца) 10
Nea Peramos, Грциja