80 meters from the sea

(1)
[24] Споделете
Изберете датуми
Цена на ден од:
€ 80
Цена на ден од € 80 Затворете ✖
Гости
Возрасни
Деца
Од 2 до 12 години
Бебиња
До 2 години и помали
Максимален број 5 гости. Бебињата не се вклучени во вкупниот број на гости
Сопственик
Одговор на прашања/барања
100 %
Време за одговор
41 минути
Член од
јуни 2020
Поврзи се со VASILIKI

За да испратите барање, најавете се на вашиот профил или регистрирајте се!

|
X
Опис
Very comfortable and cozy house by the sea! It has a big ,green yard with BBQ and external shower. The house is fully equipped with all devices (kitchen,A/C, washing machine,refrigerator,etc) and can host up to 5 people. There is a baby park for infants. It's 1' minute from the magical beach with the golden sand and there are taverns and beach bars around. Also there is plenty parking area 20 meterrs from the house.
Превод на описот на
ПрикажиСокриј
Карактеристики
Имотот се издава од:Индивидуален сопственик
Реф. № :ZGR0267
Град:Orfano, Грциja
Тип:Вила
Број на гости (вкл. деца):5
Спална/и:1 спална/и
Бањи:1
Површина:59 кв. м.
Дупли кревет
Дупли кревет - 1
Кауч на склопување
Кауч на склопување - 3
ПрикажиСокриј
Опременост и удобности
Fridge
BBQ
BBQ
Garden
Garden
Air-conditioner
Air-conditioner
TV
TV
Safe
Safe
Linen
Linen
Washing machine
Washing machine
Cutlaries
Cutlaries
Free parking in the complex
Free parking in the complex
Breakfast
Breakfast
Cafe
Cafe
Bar
Bar
Restaurant
Restaurant
SPA
SPA
free Wi-Fi
free Wi-Fi
Wi-Fi at the reception (extra charge)
Wi-Fi at the reception (extra charge)
Kitchenette
Kitchenette
Dishwasher
Dishwasher
Swimming pool
Swimming pool
Children Playground
Children Playground
Lift
Lift
Paid parking
Paid parking
ПрикажиСокриј
Правила за сместување и престој
Сместување од
Сместување од:16:00
Заминување до:
Заминување до::12:00
Pets allowed
Pets allowed
Smoking allowed
Smoking allowed
Cleaning for extra charge
Cleaning for extra charge
ПрикажиСокриј
Во близина
Beach 100m
Beach 100m
ПрикажиСокриј
Оценки
Рејтинг
Од 1 прегледот
чистота
комуникација
Автентичност на објавата
Нели
2 август 2020
Невероятна къща,която има всичко необходимо за удобна почивка,хубав двор с барбекю и удобен хамак!Нищо не ни липсваше.Мястото е супер-близо до плажа и спокойно!В това време бяхме притеснени за чистотата и безопасността на мястото където бихме прекарали почивката си,но къщата беше невероятно чиста и дезинфекцирана!Изобщо нямахме никакви притеснения относно безопасността.Собствениците са много любезни и гостоприемни!Другата година мисля да прекарам почивката си отново там!
VASILIKI
5 август 2020
A happy and smiling young couple with their two kids.
They left the house clean and tidy and we had an excellent communication.
I recommend Nely and her family and I hope we'll see each other again!
Цени
Попусти/Доплати и такси за чистење
Такса за еднократно чистење € 5
За повеќе од 3 гости,доплата € 5 евро за човек од вечер
Резервации за повеќе од 10 денови
Цена на ноќевање +10%
Датуми и цени за едно ноќевање
Од датум - До датум
Цена за ноќевање
19.04.2021 - 03.07.2021
€ 80
04.07.2021 - 02.08.2021
n/a
03.08.2021 - 26.09.2021
€ 90
27.09.2021 - 28.11.2021
€ 70
01.04.2022 - 03.07.2022
€ 80
04.07.2022 - 30.09.2022
€ 75
01.10.2022 - 01.04.2023
€ 80
ПрикажиСокриј
Слични понуди
Chelsea's place
€ 65
Стан, 2 спална/и, Број на гости (вкл. деца) 5
Orfano, Грциja
Spacious and completely renovated Apartment Karina also welcomes you in the new season
€ 90
Стан, 2 спална/и, Број на гости (вкл. деца) 6
Paralia Ofriniou, Грциja
Paralia Ofriniou GR sunrise apartments  3
€ 60
Стан, 1 спална/и, Број на гости (вкл. деца) 5
Paralia Ofriniou, Грциja
Paralia Ofriniou GR sunrise apartments # 1
€ 55
Стан, 1 спална/и, Број на гости (вкл. деца) 5
Paralia Ofriniou, Грциja