Afroditi Beach House

(4)
[34] Споделете
Изберете датуми
Цена на ден од:
€ 140
Цена на ден од € 140 Затворете ✖
Гости
Возрасни
Деца
Од 2 до 12 години
Бебиња
До 2 години и помали
Максимален број 6 гости. Бебињата не се вклучени во вкупниот број на гости
Сопственик
Доверлив сопственик
Одговор на прашања/барања
91 %
Време за одговор
6 денови
Член од
Feb. 2018
Поврзи се со Dimitris

За да испратите барање, најавете се на вашиот профил или регистрирајте се!

|
X
Опис
Туристичка куќа изградена на песокот на плажа.
Може да собере до 6 лица. Се одликува со 2 двокреветни спални соби и 2 удобни софи во дневната соба. Има комплетно опремена кујна, голем балкон со поглед на море, голем безбеден двор за деца, ТВ, клима уред, WiFi, скара.
Пред куќата се наоѓа една од најголемите и најубавите плажи во северна Грција.
Постои таверна и мини пазар на 100 метри. Организирани барови на плажа и рибни таверни на плажата Миродату кои се оддалечени 500 метри. Традиционалното пристаниште Абдера со рибарски чамци, туристички едрилици и ресторанот Порто Авдира е оддалечено 1,2 км. Археолошкиот локалитет на античка Абдера е оддалечен 1,5 км, а традиционалното село Абдера со продавници, пицерии и таверни е оддалечено 5 км.
Среќни празници
ПрикажиСокриј
Карактеристики
Имотот се издава од:Индивидуален сопственик
Реф. № :ZGR0182
Град:Skala Avdiron, Грциja
Тип:Вила
Број на гости (вкл. деца):6
Спална/и:2 спална/и
Бањи:1
спрат:1
Површина:90 кв. м.
Дупли кревет
Дупли кревет - 2
Кауч на склопување
Кауч на склопување - 2
ПрикажиСокриј
Опременост и удобности
Фрижидер
BBQ
BBQ
Градина
Градина
Бесплатен Wi-Fi
Бесплатен Wi-Fi
Клима
Клима
Опремена кујна
Опремена кујна
Телевизор
Телевизор
Постелнина
Постелнина
Машина за перење
Машина за перење
Прибор за јадење
Прибор за јадење
Бесплатен паркинг во комплексот
Бесплатен паркинг во комплексот
Појадок
Појадок
Кафуле
Кафуле
Бар
Бар
Ресторан
Ресторан
SPA
SPA
Wi-Fi се доплаќа дополнително на рецепцијата
Wi-Fi се доплаќа дополнително на рецепцијата
Безбедно
Безбедно
Машина за миење садови
Машина за миење садови
Базен
Базен
Детско игралиште
Детско игралиште
Лифт
Лифт
Платен паркинг
Платен паркинг
ПрикажиСокриј
Правила за сместување и престој
Сместување од
Сместување од:15:00
Заминување до:
Заминување до::12:00
Дозволен пристап за домашни миленици
Дозволен пристап за домашни миленици
Дозволено за пушачи
Дозволено за пушачи
Чистење со доплата
Чистење со доплата
ПрикажиСокриј
Во близина
Прва линија
Прва линија
ПрикажиСокриј
Оценки
Рејтинг
Од 4 прегледот
чистота
комуникација
Автентичност на објавата
Martin
11 јули 2022
We had a pleasant family vacation;
Georgi
20 јуни 2022
Имахме една прекрасна почивка. Къщата е с много добро разположение - излизаш от двора и си на плажа. Бийч баровете са на 300 метра. Дворът е добре поддържан. Има ресторанти наблизо. Близък магазин - на Димитрис - каквото ти трябва можеш да намериш там. Останахме доволни от цялата почивка.
Dimitris
24 јуни 2022
I am happy that your choice to come to our place was very good for family vacations. Thank you very much.
Alexander
16 јуни 2022
Много приятна къща на брега на морето. Перфектни условия за деца. Домакините живеят на долния етаж, но не се усеща че са там.
Dimitris
24 јуни 2022
Thank you Alexander.
Atanas
16 јули 2021
Имахме страхотна почивка
Dimitris
16 јули 2021
Thank you very much Atanas.
Цени
Попусти/Доплати и такси за чистење
Такса за еднократно чистење € 50
Датуми и цени за едно ноќевање
Од датум - До датум
Цена за ноќевање
11.08.2022 - 12.08.2022
€ 160
13.08.2022 - 20.08.2022
n/a
21.08.2022 - 31.08.2022
€ 160
01.09.2022 - 12.09.2022
n/a
13.09.2022 - 13.09.2022
€ 140
14.09.2022 - 16.09.2022
n/a
17.09.2022 - 30.09.2022
€ 140
01.10.2022 - 31.10.2022
€ 130
01.11.2022 - 30.04.2023
n/a
01.05.2023 - 31.05.2023
€ 130
01.06.2023 - 30.06.2023
€ 140
01.07.2023 - 05.07.2023
n/a
06.07.2023 - 07.07.2023
€ 150
08.07.2023 - 14.07.2023
n/a
15.07.2023 - 23.07.2023
€ 150
24.07.2023 - 11.08.2023
n/a
01.10.2023 - 31.10.2023
€ 130
ПрикажиСокриј
Слични понуди
Sonia Seaside House
€ 150
Вила, 4 спална/и, Број на гости (вкл. деца) 9
Skala Avdiron, Грциja
Villa Di Mare First Floor
€ 120
Вила, 2 спална/и, Број на гости (вкл. деца) 8
Skala Avdiron, Грциja
Villa Di Mare Ground Floor
€ 110
Стан, 2 спална/и, Број на гости (вкл. деца) 6
Skala Avdiron, Грциja
Dolphins House
€ 110
Стан, 2 спална/и, Број на гости (вкл. деца) 6
Skala Avdiron, Грциja