Dolphins House

(4)
[50] Споделете
Изберете датуми
Цена на ден од:
€ 100
Цена на ден од € 100 Затворете ✖
Гости
Возрасни
Деца
Од 2 до 12 години
Бебиња
До 2 години и помали
Максимален број 6 гости. Бебињата не се вклучени во вкупниот број на гости
Сопственик
Доверлив сопственик
Одговор на прашања/барања
90 %
Време за одговор
7 денови
Член од
Feb. 2018
Поврзи се со Dimitris

За да испратите барање, најавете се на вашиот профил или регистрирајте се!

|
X
Опис
"Dolphins House" е приземје на двокатна вила и се наоѓа на само 50 метри од прекрасната плажа со бел песок и кристално чисти води. Има две спални соби. Може да прими до 6+ лица со деца. Има комплетно опремена кујна.
Пред куќата има тераса и бујна градина со скара и трпезарија. Постојат барови на плажата, таверни и пазари на 500 метри. Постои и редовна автобуска услуга до градот Ксанти.
* Само семејствата се прифаќаат
ПрикажиСокриј
Карактеристики
Имотот се издава од:Индивидуален сопственик
Реф. № :ZA0301
Град:Skala Avdiron, Грциja
Тип:Стан
Број на гости (вкл. деца):6
Спална/и:2 спална/и
Бањи:1
Површина:80 кв. м.
Единечен кревет
Единечен кревет - 2
Дупли кревет
Дупли кревет - 2
Кауч на склопување
Кауч на склопување - 2
ПрикажиСокриј
Опременост и удобности
Фрижидер
Кафуле
Кафуле
BBQ
BBQ
Градина
Градина
Бесплатен Wi-Fi
Бесплатен Wi-Fi
Клима
Клима
Опремена кујна
Опремена кујна
Телевизор
Телевизор
Безбедно
Безбедно
Постелнина
Постелнина
Машина за перење
Машина за перење
Прибор за јадење
Прибор за јадење
Бесплатен паркинг во комплексот
Бесплатен паркинг во комплексот
Појадок
Појадок
Бар
Бар
Ресторан
Ресторан
SPA
SPA
Wi-Fi се доплаќа дополнително на рецепцијата
Wi-Fi се доплаќа дополнително на рецепцијата
Машина за миење садови
Машина за миење садови
Базен
Базен
Детско игралиште
Детско игралиште
Лифт
Лифт
Платен паркинг
Платен паркинг
ПрикажиСокриј
Правила за сместување и престој
Сместување од
Сместување од:15:00
Заминување до:
Заминување до::11:00
Дозволен пристап за домашни миленици
Дозволен пристап за домашни миленици
Дозволено за пушачи
Дозволено за пушачи
Чистење со доплата
Чистење со доплата
ПрикажиСокриј
Во близина
Плажа на 100м
Плажа на 100м
ПрикажиСокриј
Оценки
Рејтинг
Од 4 прегледот
чистота
комуникација
Автентичност на објавата
Edward
14 август 2022
Excelent.So good it was, that we did not want to go home anymore. We'll definitely be back...
Dimitris
17 август 2022
Thanks Edward,
We look forward to seeing you next year too..!
Rumyana
30 јули 2022
Чисто, подредено, снимките отговарят на действителността, любезни домакини, препоръчвам, отново ще ги посетя.
Elena
29 мај 2022
We had great time! Everything was comfortable, clean and easygoing, the host was amazingly friendly, we will definitely book the house again for a vacation!
Dimitris
3 јуни 2022
Thank you very much Elena ..!
Martin
6 јули 2021
We spent a great vacation with our kids! We enjoyed the beach; the house is great, thanks to the great care of the host Vasilis, whose hospitality we enjoyed! The communication with Dimitris was a pleasure. Thak you!
Dimitris
12 јули 2021
Thank you very much Martin, I am very glad that we hosted your family. We hope you come again.
Цени
Попусти/Доплати и такси за чистење
Такса за еднократно чистење € 50
Датуми и цени за едно ноќевање
Од датум - До датум
Цена за ноќевање
01.10.2022 - 31.10.2022
n/a
01.05.2023 - 31.05.2023
€ 100
01.06.2023 - 29.06.2023
€ 110
30.06.2023 - 08.07.2023
n/a
09.07.2023 - 31.07.2023
€ 120
01.08.2023 - 31.08.2023
€ 130
01.09.2023 - 30.09.2023
€ 110
01.10.2023 - 31.05.2024
€ 100
01.06.2024 - 30.06.2024
€ 110
02.07.2024 - 08.07.2024
€ 120
01.08.2024 - 31.08.2024
€ 130
01.09.2024 - 30.09.2024
€ 110
01.10.2024 - 01.10.2024
€ 100
ПрикажиСокриј
Слични понуди
Afroditi Beach House
€ 130
Вила, 2 спална/и, Број на гости (вкл. деца) 6
Skala Avdiron, Грциja
Sonia Seaside House
€ 130
Вила, 4 спална/и, Број на гости (вкл. деца) 9
Skala Avdiron, Грциja
Villa Di Mare First Floor
€ 120
Вила, 2 спална/и, Број на гости (вкл. деца) 8
Skala Avdiron, Грциja
Villa Di Mare Ground Floor
€ 100
Стан, 2 спална/и, Број на гости (вкл. деца) 6
Skala Avdiron, Грциja