Sonia Seaside House

(2)
[19] Споделете
Изберете датуми
Цена на ден од:
€ 150
Цена на ден од € 150 Затворете ✖
Гости
Возрасни
Деца
Од 2 до 12 години
Бебиња
До 2 години и помали
Максимален број 9 гости. Бебињата не се вклучени во вкупниот број на гости
Сопственик
Доверлив сопственик
Одговор на прашања/барања
91 %
Време за одговор
6 денови
Член од
Feb. 2018
Поврзи се со Dimitris

За да испратите барање, најавете се на вашиот профил или регистрирајте се!

|
X
Опис
This is a functional house with sea views. The beach is just 50 meters from the house. The visitor has access to the beach, without crossing the road.
The house has 4 bedrooms with double beds and a comfortable sofa in the living room. It can accommodate up to 9 people with children.
There is a private car park for 2 cars.
Also, the guest has the possibility to use wi-fi, outdoor grill, oven and outdoor shower, in a comfortable and pleasant courtyard overlooking the sea.
The house is 500 m. From the archeological site of Abdera, and 5 km. From the Archaeological Museum of Avdira. The port of Skala Avdira is located at 400 m. And the beach of Myrodatos at 500 m. In a very short distance there are taverns, markets, beach bars, organized beaches and at a distance of 5 km is the Health Center of Avdira.
Превод на описот на
ПрикажиСокриј
Карактеристики
Имотот се издава од:Индивидуален сопственик
Реф. № :ZGR0629
Град:Skala Avdiron, Грциja
Тип:Вила
Број на гости (вкл. деца):9
Спална/и:4 спална/и
Бањи:2
Површина:90 кв. м.
Единечен кревет
Единечен кревет - 2
Дупли кревет
Дупли кревет - 3
Кауч
Кауч - 1
ПрикажиСокриј
Опременост и удобности
Фрижидер
BBQ
BBQ
Градина
Градина
Бесплатен Wi-Fi
Бесплатен Wi-Fi
Клима
Клима
Опремена кујна
Опремена кујна
Телевизор
Телевизор
Постелнина
Постелнина
Машина за перење
Машина за перење
Прибор за јадење
Прибор за јадење
Бесплатен паркинг во комплексот
Бесплатен паркинг во комплексот
Појадок
Појадок
Кафуле
Кафуле
Бар
Бар
Ресторан
Ресторан
SPA
SPA
Wi-Fi се доплаќа дополнително на рецепцијата
Wi-Fi се доплаќа дополнително на рецепцијата
Безбедно
Безбедно
Машина за миење садови
Машина за миење садови
Базен
Базен
Детско игралиште
Детско игралиште
Лифт
Лифт
Платен паркинг
Платен паркинг
ПрикажиСокриј
Правила за сместување и престој
Сместување од
Сместување од:15:00
Заминување до:
Заминување до::11:00
Дозволен пристап за домашни миленици
Дозволен пристап за домашни миленици
Дозволено за пушачи
Дозволено за пушачи
Чистење со доплата
Чистење со доплата
ПрикажиСокриј
Во близина
Плажа на 100м
Плажа на 100м
ПрикажиСокриј
Оценки
Рејтинг
Од 2 прегледот
чистота
комуникација
Автентичност на објавата
Kinka
29 јули 2022
Страхотно място. Достоверност на всичко в обявата и реални снимки. Подходящо за семейства с деца. Плажа е съвсем близо. Чиста и уютна къща с всичко необходимо!
Alexander
4 јули 2022
Страхотно място за една невероятна почивка. Къщата се намира много близо до плажа и има всичко необходимо. Плажа е страхотен и опредено може да му се насладите без да се притеснявате много за децата.
Мястото определено е подходящо за хора с деца.
Dimitris
5 јули 2022
Thank you so much for your nice comments.
Цени
Попусти/Доплати и такси за чистење
Такса за еднократно чистење € 70
Датуми и цени за едно ноќевање
Од датум - До датум
Цена за ноќевање
11.08.2022 - 17.08.2022
€ 200
18.08.2022 - 20.08.2022
n/a
21.08.2022 - 31.08.2022
€ 180
01.09.2022 - 30.09.2022
€ 150
01.06.2023 - 30.06.2023
€ 130
01.07.2023 - 31.07.2023
€ 160
01.08.2023 - 06.08.2023
€ 180
07.08.2023 - 20.08.2023
€ 200
21.08.2023 - 31.08.2023
€ 180
01.09.2023 - 30.09.2023
€ 150
01.06.2024 - 30.06.2024
€ 130
01.07.2024 - 31.07.2024
€ 160
01.08.2024 - 01.08.2024
€ 180
ПрикажиСокриј