Villa Vista Al Mar

(0)
[28] Споделете
Изберете датуми
Цена на ден од:
€ 130
Цена на ден од € 130 Затворете ✖
Гости
Возрасни
Деца
Од 2 до 12 години
Бебиња
До 2 години и помали
Максимален број 7 гости. Бебињата не се вклучени во вкупниот број на гости
Сопственик
Одговор на прашања/барања
100 %
Време за одговор
47 минути
Член од
јули 2018
Поврзи се со Athina

За да испратите барање, најавете се на вашиот профил или регистрирајте се!

|
X
Опис
Villa Vista Al Mar is a beautiful building surrounded by the lush greenery of Thassos, in the seaside village of Skala Kallirachi, just 150 meters from the nearest beach. It is built on a 1000 m2 private olive grove The special decoration of the villa carries the unique identity of the place from the first moment someone comes in. The villa is quite spacious and can easily accommodate up to seven people in its three separate bedrooms.
The layout of the villa consists of three separate bedrooms, a kitchen equipped with all necessary appliances and cooking utensils and two lovely private bathrooms with shower cabins. Finally, each bedroom has direct access to a private furnished balcony overlooking the sea.
The ideal atmosphere of the villa combined with its excellent location makes the "Villa Vista Al Mar" an ideal choice for those looking to relax and explore the hidden beauties of Thassos.
Превод на описот на
ПрикажиСокриј
Карактеристики
Имотот се издава од:Индивидуален сопственик
Реф. № :ZS0315
Град:Скала Киларахи, Грциja
Тип:Вила
Број на гости (вкл. деца):7
Спална/и:3 спална/и
Бањи:2
спрат:1
Површина:120 кв. м.
Единечен кревет
Единечен кревет - 1
Дупли кревет
Дупли кревет - 3
ПрикажиСокриј
Опременост и удобности
BBQ
BBQ
Градина
Градина
Бесплатен Wi-Fi
Бесплатен Wi-Fi
Клима
Клима
Опремена кујна
Опремена кујна
Телевизор
Телевизор
Безбедно
Безбедно
Постелнина
Постелнина
Прибор за јадење
Прибор за јадење
Бесплатен паркинг во комплексот
Бесплатен паркинг во комплексот
Фрижидер
Појадок
Појадок
Кафуле
Кафуле
Бар
Бар
Ресторан
Ресторан
SPA
SPA
Wi-Fi се доплаќа дополнително на рецепцијата
Wi-Fi се доплаќа дополнително на рецепцијата
Машина за перење
Машина за перење
Машина за миење садови
Машина за миење садови
Базен
Базен
Детско игралиште
Детско игралиште
Лифт
Лифт
Платен паркинг
Платен паркинг
ПрикажиСокриј
Правила за сместување и престој
Сместување од
Сместување од:14:00
Заминување до:
Заминување до::11:00
Дозволен пристап за домашни миленици
Дозволен пристап за домашни миленици
Дозволено за пушачи
Дозволено за пушачи
Чистење со доплата
Чистење со доплата
ПрикажиСокриј
Во близина
Аптека
Аптека
Супермаркет
Супермаркет
Плажа на 100м
Плажа на 100м
ПрикажиСокриј
Оценки
Се уште нема прегледи за овој имот
Цени
Датуми и цени за едно ноќевање
Од датум - До датум
Цена за ноќевање
11.08.2022 - 31.08.2022
€ 215
01.09.2022 - 13.09.2022
€ 170
14.09.2022 - 31.10.2022
€ 140
01.11.2022 - 10.02.2024
n/a
ПрикажиСокриј
Слични понуди
VILLA VALIA
€ 60
Стан, 2 спална/и, Број на гости (вкл. деца) 7
Скала Киларахи, Грциja
Villa Relax
€ 90
Вила, 3 спална/и, Број на гости (вкл. деца) 8
Скала Киларахи, Грциja
meji house
€ 100
Вила, 3 спална/и, Број на гости (вкл. деца) 8
Скала Киларахи, Грциja