Aquamarine Homes (apartment)

(1)
[18] Споделете
Изберете датуми
Цена на ден од:
€ 80
Цена на ден од € 80 Затворете ✖
Гости
Возрасни
Деца
Од 2 до 12 години
Бебиња
До 2 години и помали
Максимален број 5 гости. Бебињата не се вклучени во вкупниот број на гости
Сопственик
Одговор на прашања/барања
36 %
Време за одговор
9 денови
Член од
Mar. 2019
Поврзи се со Marina

За да испратите барање, најавете се на вашиот профил или регистрирајте се!

|
X
Опис
Aquamarine Homes are located in front of the sandy beach of Psili Ammos, a great combination of blue crystal water, pine trees and excellent climatic conditions.
The apartment is part of a property that situated just 10 meters from the beach. It is ideal for couples and families that prefer relaxing vacations, while lively areas like Potos is only 4km away. Two huge verandas allow stunning seaview and memorable sunsets. Lastly, the house is equipped with an outdoor shower with hot & cold water.
ΑΜΑ 00000250527
Превод на описот на
ПрикажиСокриј
Карактеристики
Имотот се издава од:Индивидуален сопственик
Реф. № :ZP1262
Град:Тасос, Грциja
Тип:Стан
Број на гости (вкл. деца):5
Спална/и:2 спална/и
Бањи:1
спрат:1
Површина:45 кв. м.
Единечен кревет
Единечен кревет - 2
Дупли кревет
Дупли кревет - 1
Кауч на склопување
Кауч на склопување - 1
ПрикажиСокриј
Опременост и удобности
BBQ
BBQ
Градина
Градина
Бесплатен Wi-Fi
Бесплатен Wi-Fi
Клима
Клима
Опремена кујна
Опремена кујна
Телевизор
Телевизор
Безбедно
Безбедно
Постелнина
Постелнина
Машина за перење
Машина за перење
Прибор за јадење
Прибор за јадење
Бесплатен паркинг во комплексот
Бесплатен паркинг во комплексот
Фрижидер
Појадок
Појадок
Кафуле
Кафуле
Бар
Бар
Ресторан
Ресторан
SPA
SPA
Wi-Fi се доплаќа дополнително на рецепцијата
Wi-Fi се доплаќа дополнително на рецепцијата
Машина за миење садови
Машина за миење садови
Базен
Базен
Детско игралиште
Детско игралиште
Лифт
Лифт
Платен паркинг
Платен паркинг
ПрикажиСокриј
Правила за сместување и престој
Сместување од
Сместување од:15:00
Заминување до:
Заминување до::11:00
Дозволен пристап за домашни миленици
Дозволен пристап за домашни миленици
Дозволено за пушачи
Дозволено за пушачи
Чистење со доплата
Чистење со доплата
ПрикажиСокриј
Во близина
Аптека
Аптека
Супермаркет
Супермаркет
Прва линија
Прва линија
ПрикажиСокриј
Оценки
Рејтинг
Од 1 прегледот
чистота
комуникација
Автентичност на објавата
Marina
15 август 2019
Прекрасно и спокойно местенце. Прекарахме чудесно. Намира се до плажа, който е невероятен. Наблизо ( 5 и 10 минути с кола) са разположени по-големи населени места със забавления, магазини и таверни, съответно село Принос и град Лименария. Собствениците са много усмихнати и дискретни хора. Нямаме никакви забележки. С удоволствие бихме се върнали отново за по-дълга почивка.
Цени
Попусти/Доплати и такси за чистење
За повеќе од 4 гости,доплата € 7 евро за човек од вечер
Резервации за повеќе од 7 денови
Цена на ноќевање -3%
Датуми и цени за едно ноќевање
Од датум - До датум
Цена за ноќевање
11.08.2022 - 31.08.2022
€ 120
01.09.2022 - 01.09.2022
€ 115
02.09.2022 - 06.09.2022
€ 105
07.09.2022 - 13.09.2022
€ 90
14.09.2022 - 30.09.2022
€ 80
ПрикажиСокриј
Слични понуди
My Thassian Villa
€ 140
Вила, 2 спална/и, Број на гости (вкл. деца) 6
Тасос, Грциja
Villa Vista Al Mar
€ 130
Вила, 3 спална/и, Број на гости (вкл. деца) 7
Скала Киларахи, Грциja
Thassos,Limenas, sea view villa&garden-00000242742
€ 80
Вила, 3 спална/и, Број на гости (вкл. деца) 6
Limenas Thassos, Грциja
Lucky farm house
€ 110
Вила, 3 спална/и, Број на гости (вкл. деца) 7
Potamia, Грциja