Вила Блажески

(0)
[18] Споделете
Изберете датуми
Цена на ден од:
€ 35
Цена на ден од € 35 Затворете ✖
Гости
Возрасни
Деца
Од 2 до 12 години
Бебиња
До 2 години и помали
Максимален број 2 гости. Бебињата не се вклучени во вкупниот број на гости
Сопственик
Одговор на прашања/барања
50 %
Време за одговор
29 минути
Член од
Apr. 2021
Поврзи се со Ljubica

За да испратите барање, најавете се на вашиот профил или регистрирајте се!

|
X
Опис
Вила Блажески е лоцирана на само неколку минути пешачење од ривиерата на Охридското езеро. Сместена е во централното градско подрачје, во мирна околина. Вилата располага со шест соби, од кои три се трокреветни и три двокреветни соби. Собите се комфорни, стилски дизајнирани и удобни, кои вашиот престој го прават пријатен, релаксирачки и уникатен. Опремени се со флет телевизор, фрижидер, клима уред, кабловска тв, безжичен интернет, купатило и тераса. Вилата има комплетно хортикултурно уреден двор во кој може да уживате во опуштена атмосфера со утринско кафе. Во нејзина близина има прекрасни ресторани, пицерии, маркети. Градскиот плоштад, пристаништето, музеј куќата на Робевци, црквата СВ. Софија, плажите Сараиште и Куба Либре се на петнаесетина минути пешачење по кејот на Охридското езеро.
Цените за сместување се:
еднокреветна соба 25 евра,
двокреветна соба 35 евра
трокреветна соба 45 евра
ПрикажиСокриј
Карактеристики
Имотот се издава од:Индивидуален сопственик
Реф. № :ZZZ0002
Град:Охрид, Северна Македониja
Тип:Соба
Број на гости (вкл. деца):2
Бањи:1 (Бања во собата)
спрат:2
Површина:24 кв. м.
Дупли кревет
Дупли кревет - 1
ПрикажиСокриј
Опременост и удобности
Фрижидер
Кафуле
Кафуле
Градина
Градина
Бесплатен Wi-Fi
Бесплатен Wi-Fi
Клима
Клима
Телевизор
Телевизор
Бесплатен паркинг во комплексот
Бесплатен паркинг во комплексот
Појадок
Појадок
BBQ
BBQ
Бар
Бар
Ресторан
Ресторан
SPA
SPA
Wi-Fi се доплаќа дополнително на рецепцијата
Wi-Fi се доплаќа дополнително на рецепцијата
Опремена кујна
Опремена кујна
Безбедно
Безбедно
Постелнина
Постелнина
Машина за перење
Машина за перење
Прибор за јадење
Прибор за јадење
Машина за миење садови
Машина за миење садови
Базен
Базен
Детско игралиште
Детско игралиште
Лифт
Лифт
Платен паркинг
Платен паркинг
ПрикажиСокриј
Правила за сместување и престој
Сместување од
Сместување од:13:00
Заминување до:
Заминување до::10:00
Дозволен пристап за домашни миленици
Дозволен пристап за домашни миленици
Дозволено за пушачи
Дозволено за пушачи
Чистење со доплата
Чистење со доплата
ПрикажиСокриј
Во близина
Аптека
Аптека
Супермаркет
Супермаркет
Плажа на 300м
Плажа на 300м
ПрикажиСокриј
Видео
Оценки
Се уште нема прегледи за овој имот
Цени
Датуми и цени за едно ноќевање
Од датум - До датум
Цена за ноќевање
01.10.2022 - 31.12.2023
€ 35
ПрикажиСокриј
Слични понуди
Tom
€ 25
Стан, 1 спална/и, Број на гости (вкл. деца) 3
Охрид, Северна Македониja
Bakraceski
€ 25
Соба, Број на гости (вкл. деца) 6
Охрид, Северна Македониja
Apartment for 4 people in Ohrid - 40Э/day
€ 40
Стан, 1 спална/и, Број на гости (вкл. деца) 4
Охрид, Северна Македониja
Luksuzen apartman vo Ohrid
€ 50
Стан, 2 спална/и, Број на гости (вкл. деца) 5
Охрид, Северна Македониja